• Colway Colvita 120 tablet
    Colway Colvita 120 tablet

Colway Colvita 120 tablet

Doplněk stravy a nutrikosmetikum v tobolkách.Celosvětově unikátní komplex lyofilizátu čistého tropokolagenu získávaného z rybích kůží s výtažkem z mořských řas a přírodní formy vitamínu E (D–a-tokoferyl-acetát) získávané ze zrníček sóji.

  • Cena:2 689,00 CZK
  • Dostupnost: Skladem (9996 ks)
Množství:

Colway Colvita 120 tablet

Colvita® - doplněk stravy a nutrikosmetikum v tobolkách. Celosvětově unikátní komplex lyofilizátu čistého tropokolagenu získávaného z rybích kůží s výtažkem z mořských řas a přírodní formy vitamínu E (D-a-tokoferyl-acetát) získávané ze zrníček sóji.

Colvita® je založena na velkolepém vynálezu biotechnologie, kterým byla extrakce čistého přírodního kolagenu z rybích kůží do podoby hydrátu se zachováním trojspirální bílkovinné šroubovice, která je přirozená pro živé organismy. Inspirací pro tvorbu Colvity byl Přírodní Kolagen, vynález biotechnologie - biologicky aktivní kolagen získávaný z rybích kůží.

Colvita® reprezentuje zcela nový přístup k otázce péče o tkáně složené z kolagenu. Tento doplněk stravy je vrcholným výsledkem prací nad skupinou výrobků získávaných z rybího kolagenu, který dokáže uchovat naše dobré časy. Díky doplňování stravy se pokožka stává hladší a měkčí. Září leskem a je skvěle zvlhčená. Při souběžné vnější péči s kolagenovým gelem a k němu synergickou kosmetikou také viditelně omládne.

Řetězce lidského kolagenu jsou sestaveny z cca 20 aminokyselin. Pouze část z nich je organismus schopen produkovat v metabolických procesech. Ostatní musí být dodávány v potravě. Doplňování stravy přípravkem nám doplňuje naši osobitou zásobárnu aminokyselin, využívanou buňkami, které mají za úkol tvořit a regenerovat kolagen. Colvita je stvořena z lyofilizovaného rybího kolagenu. Trojitá kolagenová šroubovice se stavbou podobá spirále DNA, ale funguje v mimobuněčné tkáni. Je nosičem informací o zásobě aminokyselin u obratlovců.

LYOFILIZACE - je zmrazení čistého kolagenu na -40°C ve vakuu, z něhož byla sublimací odstraněna (vysušena) voda. Zaručuje se tak nejvyšší čistota a biologická stabilita výživových složek a aminokyselin zachovaných v přírodní podobě. Tento proces složkám dovoluje zachovat skvělou hygroskopii a s ní bezprostředně související neobvykle snadnou vstřebatelnost.

SLOŽENÍ: mořské řasy (Fucus vesiculosus), rybí kolagen, vitamín E (D-a-tokoferyl-acetát ze sóji), elastin, rybí želatina (tobolka), citronový lyofilizát (nosič).

Složky a jejich charakteristika:

Kolagen je nejdůležitější bílkovinou v lidském organismu a hlavní složkou pojivové tkáně. Bezprostředně zodpovídá mimo jiné za stav pokožky. Tvořen a regenerován bývá v produkujících buňkách - fibroblastech a chondrocytech. Stav tělesného kolagenu určuje také biologický věk člověka, což můžeme nejsnadněji pozorovat na základně změn, které se objevují na vzhledu pokožky. Kolagen, který tvoří hlavní složku Colvity®, je lyofilizátem celosvětově jedinečného hydrátu tropokolagenu z rybích kůží, se stavbou řetězců alfa 1 a alfa 2, které jsou téměř identické s kolagenem u člověka. Biologicky vstřebatelný kolagen obsažený v Colvitě® doplňuje peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny. Mezi nimi také hydroxylysin, jehož obsah činí 11% z lyofilizované bílkoviny.

Mořské řasy (Fucus vesiculosus) jsou získávány z čistých vod souostroví Brehat při pobřeží Francie. Řasy, které byly použity ke složení našeho výrobku Colvita®, do něj byly vybrány z mnoha jiných rostlinných výtažků zcela záměrně.

Obsahují poměrně velké množství jodu, který se v mořských řasách přirozeně vyskytuje a který svoji nejvýznamnější roli hraje jako strukturální složka hormonů štítné žlázy. Jod přispívá k udržení normálního stavu pokožky, k normální činnosti nervové soustavy, štítné žlázy a k normální tvorbě jejích hormonů, k normálním rozpoznávacím funkcím a k energetickému metabolismu.

Vitamín E - vyskytuje se v mnoha doplňcích stravy, protože patří mezi nejlépe probádané a velmi účinné antioxidanty. Působení syntetického vitamínu E je velmi slabé oproti působení tohoto vitamínu, který je získáván z přírodních zdrojů. V Colvitě® byl totiž použit D-a-tokoferyl-acetát, přírodní forma vitamínu E, která je charakteristická vysokou biologickou aktivitou. O výběru vitamínu E do složení Colvity® rozhodli jeho vlastnosti. Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Způsob užívání:
2 tobolky denně, nejlépe v průběhu jídla nebo po něm, vzhledem k přítomnosti vitamínu E, získávaného ze zrníček sóji, který je rozpustný výhradně v tucích. Užívejte jako doplněk pestré stravy. Nemůže být používán jako její náhrada. Rovnováha ve výživě a zdravý životní styl jsou velmi důležité pro udržení pevného zdraví. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoli složku výrobku. Uchovávejte v suchém a temném místě při pokojové teplotě, mimo dosah dětí. Nepoužívejte výrobek po datu spotřeby uvedeném na obalu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

  • Kolagen pečuje o pokožku zevnitř, přičemž ji činí hladkou, pevnou a pružnou,
  • Kolagen zvlhčuje i hlubší vrstvy ve škáře,
  • Vitamín E zpomaluje proces stárnutí tkání a chrání tak tkáně před oxidativním stresem,
  • Jod napomáhá uchovat normální stav pokožky.

Při navrhování Colvity® jsme záměrně upustili od dodávání mnoha aktivních látek, včetně těch, které syntézu kolagenu podporují. Zkoncentrovali jsme se na tom, aby byla Colvita® unikátní a aby svým konzumentům kromě jmenovaných výhod zaručila také bezpečí.

Colvita® obsahuje výjimečný kolagen třetího řádu a ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových vláken. Díky své stavbě zajišťuje pokožce, vlasům i nehtům optimální stupeň výživy.

Colvita® je výsledkem výjimečného spojení složek, které podporují vnitřní výživu nejdůležitější tkáně v lidském organismu - tkáně pojivové

Do složení Colvity přibyli tokotrienoly!!

Bez změny ceny (!) jsme do Colvity, u které jsme již několik let až dosud střežili její neměnné složení jako standard, přidali tokotrienoly.

Průmysl potravinových doplňků zatím ještě nepochopil, co znamenají výsledky vědeckých výzkumů dokazující, že tokotrienoly svou bio dostupností předčí vše, co jsme dosud věděli o farmakodynamice vitamínu E, čili v praxi o tokoferolech. Na internetu se ještě neobjevili informace zabývající se tímto tématem, a dokonce tvůrci norem v Evropské unii se ještě nestihli vyjádřit k tomuto odhalení, a my již příští měsíc obohatíme složení každé kapsle  Colvity  o 4 miligramy δ-tokotrienolu a γ-tokotrienolu, což odpovídá svou účinnou biologickou dostupností několika desítkám miligramů Tokoferol acetátu nebo sukcinátu. Což znamená, že Colvita kromě svých vlastností, bude i účinným doplňkem vitamínu E! Dodejme, aby někdo neřekl, že je to nějaký marketingový tah, že se tak stane bez změny ceny našeho předního produktu medicíny zdraví.  

Od této chvíle můžeme se smělostí o Colvitě mluvit jako o důležitém zdroji suplementace vitamínu E.  

Biologická dostupnost tokotrienolů (ve srovnání s tokoferoly) se v těchto dnech jistě stane předmětem zájmu dalších společností, které nadchl tento objev.  

 

2 krát více kolagenu ve  složení, víc mořskích řas, odstraňení jódu !!!

V dnešní době se musíme o náš stěžejní produkt – Colvitu – pečlivě starat a chránit tento světově unikátní produkt. 
Tento pozoruhodný výrobek, který je již léta opředený legendami a rádi ho nazýváme pravdivými  medical fiction, měl doteď jen jeden nežádoucí účinek: lidé s nadměrnou činností štítné žlázy ho museli užívat velmi opatrně. Také skupina žen, u kterých bylo diagnostikováno onemocnění štítné žlázy. I když je toto onemocnění čím dál častěji diagnostikováno spíše v souvislosti s nedostatkem jódu, objevili se úvahy, že v období kolísaní hladiny thyroxinu (TSH) v krvi, užití několika kapslí Colvity , obsahující doposud, mimo jiné, dva druhy aktivního jódu, může mít v některých případech negativní vliv, nebo dokonce zhoršit příznaky.

Colvita je pro nás příliš cenná jak zdravotně, tak marketingově, na to aby vzbuzovala sebemenší obavy o bezpečnosti jejího užívání. Proto už nějakou dobu zkoumáme možnosti odstranění aktivního jódu z mořských řas, které jsou důležitou složkou Colvity.  Nebyla to jednoduchá věc.  Tuto složku nám dodávali opravdoví nadšenci, viz.: http://setalg.com/en/seaweed/32-fucopharm.html , kteří do už i tak ortodoxního procesu získávání živin z řasy Fucus vesiculosus, přidali zvláštní rituály, zahrnující sběr při úplňku, mikronizaci prášku pouze z plodových těles řasy obsahujících samčí i samičí rozmnožovací buňky, jen v období jejich pohlavní aktivity, sušení výlučně na slunci a bez zásahu do jejich přirozené struktury.

en jeden zásah tady měl vždy místo. Z extraktu řasy byl odstraňován chlorid sodný, čili mořská sůl, která je v doplňcích bezcenná. Francouzští "Goémoniers", neboli „ruční sběrači” chaluhy měchýřkovité, by to pro jednoho odběratele – COLWAY – nedělali, museli to vyžadovat i jiní odběratelé, proto už od léta 2016 bylo možné získat od nich extrakt bez obsahu sodíku a (téměř) bez jódu. Rozhodli jsme se tak dříve, než by přišel nějaký útok na Colvitu, stejně jako jsme to udělali v minulosti u synefrinu ve Vitamínu C-olway.  Jód se tedy v Colvitě vyskytoval již jen v nepatrném množství, ale neměli jsme ještě dokument, který by nám umožnil provést změny v registraci a popisu.

Na přelomu roku 2017 jsme dostali informaci, že již v únoru 2017 bude možné obdržet od Fucopharm mikronizované řasy Fucus vesiculosus zcela bez aktivního jódu. Od dubna 2017 bude přesně taková Colvita. Nezapomínáme úplně na tento prvek, který je důležitým doplňkem pro ty, kteří nemají problémy se štítnou žlázou a nežijí u moře. V budoucnu se jód objeví v jiném potravinovém doplňku COLWAY. Colvita  má důležitější roli.

Při této změně provedeme ještě další dvě.  Léta příšerně vysoká cena lyofilizace tropokolagenu – biologického materiálu pro tuto operaci nevděčného – konečně opadla.  Nyní si můžeme dovolit zdvojnásobit množství obsahu peptidů složených z jedinečně anabolizujících kolagenových aminokyselin v každé kapsli. Řekněme přímo, že se jedná o postup více marketingový než kvalitativní – z pohledu vstřebatelnosti kolagenových aminokyselin.  Zasvěcení do tohoto tématu ví, že množství bílkovinných seskupení v tomto případě nerozhoduje, ale je to nastartování mechanizmu, za jehož objev získal Günter Blobel Nobelovu cenu.  Několik set signálních peptidů může uvést do pohybu metabolické procesy, které nenastartuje ani 50 gramů hydrolizovaného kolagenu, vstřebaného např. kolenním kloubem. To je také jedním z fenoménů našeho biologicky aktivního kolagenu! Zdvojnásobení obsahu kolagenu v Colvitě je potěšující a činí ji lepším preparátem, ale věda o bioretenci a anabolizaci aminokyselin získávaných z nativního kolagenu nám nedovolí prohlásit, že dvakrát lepším. V biochemii bílkovin zřídka platí, že 2+2=4.
A konečně také měníme kapsle Colvity. Budou rybí, transparentní, což ukončí sérii otázek: „čím jsou barvené?”.

Věříme, že takto přivedeme náš stěžejní doplněk k očekávané (a obhájené) dokonalosti. Kdy konkrétně to bude? Již v dubnu ho už všichni budou mít v této podobě. Poznáte to podle průzračných a o trošku těžších kapslí. Konkrétně: dosud byl obsah kolagenu 12 mg, nově bude kolem 24 mg. Mikronizovaných řas bylo 100 mg, nově bude 150 mg. Objem nové kapsle bude kolem 460mg obsahu.

Nový blok
Ceník poštovného

Česká pošta - Balík do ruky.

Platba předem na účet - cena balíku 109,- Kč

Platba na dobírku - cena balíku      145,- Kč

Při nákupu nad 1500,- Kč  je Balík do ruky při platbě převodem zdarma!

Při nákupu nad 2000,- Kč  je Balík do ruky při jakékoliv volbě platby zdarma!

-------------------------------------

Česká pošta - Balík na poštu.

Platba předem na účet - cena balíku 89,- Kč

Platba na dobírku - cena balíku      125,- Kč

Při nákupu nad 1000,- Kč je Balík na poštu při platbě převodem zdarma!

Při nákupu nad 1500,- Kč je Balík na poštu při jakékoliv volbě platby zdarma!

--------------------------------------

Zasilky přes zasilkovna.cz.

Platba předem na účet - cena balíku 90,- Kč

Platba na dobírku  -  cena balíku       125,- Kč

Při nákupu od 1000,- Kč je zasilkovna.cz při platbě převodem zdarma!

Při nákupu od 1500,- Kč je zasilkovna.cz při jakékoliv volbě platby zdarma!

-------------------------------------

Zasilky přes zasilkovna.SK.

Platba na dobírku  -  cena balíku  124,- Kč

Při nákupu od 2000,- Kč je zasilkovna.SK zdarma!